Σφραγίδα Χάγης

Αρχική > Έγγραφα > Σφραγίδα Χάγης

Γλώσσα - Μετάφραση - Σφραγίδα Χάγης

Η μετάφραση των πιστοποιητικών γίνεται με τη φροντίδα του ενδιαφερόμενου (επισκεφτείτε το https://metafraseis.services.gov.gr/ προκειμένου να αναζητήσετε πιστοποιημένους μεταφραστές που είναι ενταγμένοι στο Μητρώο Πιστοποιημένων Μεταφραστών του Υπουργείου Εξωτερικών). Σε περίπτωση που η υπηρεσία/Ίδρυμα του εξωτερικού ζητάει να φέρει το πιστοποιητικό τη σφραγίδα της Χάγης (Apostille), τότε πρέπει να επικυρωθεί από την Αποκεντρωμένη Διοίκηση Μακεδονίας Θράκης, www.damt.gov.gr Κτίριο Παλιάς Περιφέρειας, Ισόγειο. Διεύθυνση: Τάκη Οικονομίδη και Καθ. Ρωσσίδη 11, Καλαμαριά. Υπεύθυνος κος Παυλίδης (τηλ.: 2313309183).

Η επικύρωση μπορεί να γίνει αυτοπροσώπως ή από εξουσιοδοτημένο άτομο (για εξουσιοδότηση εδώ) ή μέσω ΚΕΠ. Στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία!