Γραμματεία

Αρχική > Τμήμα > Γραμματεία

Τμήμα

Η Γραμματεία του Τμήματος είναι αρμόδια για θέματα προπτυχιακών, μεταπτυχιακών και διδακτορικών σπουδών που σχετίζονται με:

• Εγγραφές εισαγομένων προπτυχιακών, μεταπτυχιακών και διδακτορικών φοιτητών/τριών, αναστολές φοίτησης/επανεγγραφές φοιτητών/μετεγγραφές/εγγραφές με κατατακτήριες/εγγραφές με ERASMUS.
  • Tήρηση ατομικών φακέλων των προπτυχιακών,  μεταπτυχιακών και διδακτορικών φοιτητών/τριών.
  • Εφαρμογή των προγραμμάτων σπουδών σχετικά με δηλώσεις μαθημάτων, βαθμολογίες, καταλόγους πτυχιούχων, ορκωμοσίες, αναγορεύσεις διδακτόρων, καταχώρηση και σύνδεση συγγραμμάτων και μαθημάτων στο ηλεκτρονικό σύστημα καταχώρησης συγγραμμάτων του ΥΠΑΙΘ “Εύδοξος”, έλεγχος και έγκριση χορήγησης ακαδημαϊκής ταυτότητας κ.ά.
  • Έκδοση πιστοποιητικών και τίτλων σπουδών, βεβαιώσεων, αναλυτικών βαθμολογιών, βεβαιώσεων καλής επίδοσης για στεγαστικό επίδομα, αντιγράφων πτυχίων, μεμβρανών κ.ά.
  • Υποτροφίες, φοιτητικά δάνεια και επιδόματα.
  • Ενημέρωση για προγράμματα και δραστηριότητες του Α.Π.Θ.
  • Ενημέρωση πίνακα ανακοινώσεων έντυπα και ηλεκτρονικά.

Ωράριο Λειτουργίας

Η Γραμματεία βρίσκεται στο 2ο όροφο του Πύργου της Παιδαγωγικής Σχολής.

Το ωράριο λειτουργίας της για το κοινό είναι 12:00 με 13:00 καθημερινά.

Η τηλεφωνική εξυπηρέτηση γίνεται μεταξύ 10:00 με 13:00 καθημερινά.

Λειτουργία της Γραμματείας του Τμήματος κατά το διάστημα των θερινών διακοπών ακαδημαϊκού έτους 2023-2024

Ονοματεπώνυμο

Τηλέφωνο

Αρμοδιότητες

ΕΛΕΝΗ ΝΑΛΜΠΑΝΤΗ

2310995090 (εσωτ. 5)

Προϊσταμένη Γραμματείας - Διοικητικά Θέματα

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΤΑΧΙΩΤΗΣ

2310995090 (εσωτ. 4)

Μεταπτυχιακά, Διδακτορικά, Μεταδιδακτορικά,

Διοικητικά Θέματα, Erasmus

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΝΤΕΛΙΑΚΗΣ

2310995090 (εσωτ. 1)

Πρόγραμμα Προπτυχιακών Σπουδών, Δηλώσεις Μαθημάτων

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΧΑΤΖΗΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ

Νησίδα Ηλεκτρονικών Υπολογιστών 1ος όροφος

ΞΕΝΙΑ ΚΑΣΙΜΤΖΙΚΗ

2310995090 (εσωτ. 3)

Πρωτόκολλο, Μεμβράνη Πτυχίου, Στεγαστικό, Μετεγγραφές

ΜΑΡΙΕΤΑ ΑΛΜΑΛΟΓΛΟΥ

2310995090 (εσωτ. 2)

Έκδοση Πιστοποιητικών, Ορκωμοσίες, Έλεγχος Γνησιότητας Πιστοποιητικών, Κατατακτήριες

ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΠΑΥΛΙΔΗΣ

Νησίδα Ηλεκτρονικών Υπολογιστών 1ος όροφος

Ακαδημαϊκή ταυτότητα, Εύδοξος,ΑΠΕΛΛΑ,

Για θέματα που αφορούν στην Πρακτική Άσκηση του Τμήματος (μαθήματα "Εφαρμοσμένη Προσχολική Παιδαγωγική Ι & ΙΙ") απευθυνθείτε μέσω email στο pa@nured.auth.gr ή διαβάστε τις ανακοινώσεις στην ιστοσελίδα της Πρακτικής Άσκησης. Γραμματειακά υποστηρίζεται από το μέλος ΕΔΙΠ κα Μαρία Παππά.