Διασφάλιση Ποιότητας

Αρχική > Τμήμα > Διασφάλιση Ποιότητας

Τμήμα

Το Τμήμα Επιστημών Προσχολικής Αγωγής και Εκπαίδευσης του ΑΠΘ, καταλαμβάνει την 39η θέση στην Ευρώπη και την 188η θέση στον κόσμο στον τομέα Early Childhood Education, σύμφωνα με την EduRank.

Στη διεθνή κατάταξη QS World University Rankings by Subject 2023: Education & Training, το ΑΠΘ βρίσκεται πρώτο στην κατάταξη μεταξύ των ελληνικών Α.Ε.Ι. και καταλαμβάνει θέση μεταξύ 251-300 στην Παγκόσμια Κατάταξη των Πανεπιστημίων. Το ΤΕΠΑΕ είναι μεταξύ των τμημάτων του ΑΠΘ που υπηρετούν τον συγκεκριμένο τομέα.

Εκθέσεις Εξωτερικής Αξιολόγησης / Πιστοποίησης

Πιστοποίηση Προγράμματος Προπτυχιακών Σπουδών του Τμήματος από το Συμβούλιο Αξιολόγησης και Πιστοποίησης της Εθνικής Αρχής Ανώτατης Εκπαίδευσης (2022)

Εκθέσεις Αυτοαξιολόγησης

Στρατηγική και Πολιτικές