Υποστήριξη Δράσεων του Τμήματος Επιστημών Προσχολικής Αγωγής & Εκπαίδευσης

Πρόγραμμα: ‘Υποστήριξη Δράσεων του Τμήματος Επιστημών Προσχολικής Αγωγής & Εκπαίδευσης’ (Κωδικός Έργου ΕΛΚΕ: 73009 – Υποέργο 35). (2021-2024).

Κύριος σκοπός του έργου είναι ο σχεδιασμός, ανάπτυξη και υποστήριξη της Ιστοσελίδας του ΤΕΠΑΕ ώστε να ανταποκρίνεται στις σύγχρονες ανάγκες του τμήματος σε διάφορα επίπεδα (λειτουργικότητα, ασφάλεια, μετάδοση πληροφοριών). Ο επανασχεδιασμός της ιστοσελίδας του ΤΕΠΑΕ θα επιτρέψει: α)την αύξηση του επιπέδου ασφαλείας της Ιστοσελίδας β) δυνατότητες αλληλεπίδρασης μεταξύ των χρηστών, γ) ανάρτηση, επεξεργασία εγγράφων και άλλου υλικού από πολλούς χρήστες ταυτόχρονα, δ) βέλτιστη παρουσίαση των ποικίλων δράσεων του ΤΕΠΑΕ (π.χ, Πρακτική Άσκηση, ψηφιακά περιοδικά, κοινωνικές δράσεις, υλικό σεμιναρίων και συνεδρίων κλπ). Τέλος, η νέα ιστοσελίδα θα παρέχει βέλτιστες δυνατότητες πλοήγησης στους χρήστες και τις χρήστριές της.

Επιστημονικά υπεύθυνη: Μαρία Παπαδοπούλου